Platnosť k dátumu: 18.1.2021
NOVINKY V NAŠEJ PONUKE PRODUKTOV A SLUŽIEB
Výber z noviniek  |  Zmeny v sortimente  |  Cenové zmeny
 
Novinky Sortiment Cenníky Akčné ceny Školenia Projektanti Servis Kontakty O nás
VÝBER Z NOVINIEK  
 
Bezdrôtový zabezpečovací systém
Nové v sortimente ADI
Profesionálny nie len zabezpečovací systém s nadčasovým designom, modernou technológiou, spoľahlivý a jednoduchý na inštaláciu a užívateľsky prívetivý. Spája v sebe funkcie zabezpečovacieho systému, ochranu osôb a majetku, domácu automatizáciu a video verifikáciu alebo dohľad. To všetko v jednej ústredni, ktorá je spravovateľná prostredníctvom aplikáice v smartfóne.
Objednať tu ...
 
AcuSense 2. generace
Nová rada kamier Easy IP 4.0
V októbri 2020 uviedol Hikvision na trh kompletnú ponuku novej generácie kamier z rady EasyIP 4. Cenovo posadil túto radu na úroveň EasyIP 3, ktorú nová rada postupne nahradí. Za rovnakú cenu je tú teraz k dispozícii vyššia citlivosť, VCA s klasifikáciou osôb a vozidiel a detekciou tváre.
Viac informácií
 
Kompletizácia rady MAXPRO Access
1dverové a 4dverové prístupové jednotky
Rodina prístupových kontrolórou MAXPRO Access (pokračovatelia bývalej rady "Northern") sa rozrastá o nových členov - 1dverový MPA1 s miniaturnými rozmermi, vďaka ktorým ju môžete umiestniť aj do niektorých el.inšt. krabíc, a 4dverový MPA1004 pre miesta s vyšším počtom dverí. Teraz tak máte k dispozícii kompletnú paletu kontrolórov podľa typu prístupových miest.
Objednať tu ...
 
Designové odpovedajúce jednotky 2N
Audio aj video v exkluzívnom designe
Vo svojích IP inštalačných systémoch domových telefónov 2N môžete novo využiť ucelenú radu vnútorných jednotiek - malé Indoor Talk alebo Indoor Compact, rovnako ako funkčne našlapaný a užívateľsky komfortný Indoor View alebo Indoor Touch v novej verzii.
Objednať tu ...
 
Nové napájacie zdroje rady ST
Pre systémy EPS
Firma Elmdene ukončila výrobu napájacích zdrojov 2402STE a 2405STE, ich miesto zaujali zdroje novej rady ST. Tieto zdroje sú certifikované podľa EN 54-4 a EN121010 (Požiarne odvetrávanie), k dispozícii je široký výber typov líšiacich sa výstupným prúdom a veľkosťou krytu.
Objednať tu ...

ZMENY V SORTIMENTE  
Poplachové systémy
Jablotron Nové detektory a LTE komunikátor
  Do sortimentu periférií ústrední JA-100+ boli koncom roku 2020 zaradené nové duálne PIR + MW detektory a to ako v zbernicovej, tak bezdrôtovej verzii. Vyznačujú sa elegantným vzhľadom a jednoduchšou montážou. Ako ďaľší modul s funkčnými vylepšeniami prichádza nový LTE komunikátor JA-194Y, ktorý možno u ústrední JA-103K a JA-107K používať namiesto komunikátoru JA-192Y.
Power Sonic Nové UPS rady PowerSteady a PowerPure
  Power Sonic ako svetovo známý výrobca akumulátorov rozširuje svoj výrobný program o UPS zdroje a to v dvoch produktových radách - PowerSteady s Line interactive technológiou a výkonmi do 3kVA, a radou PowerPure s On line technológiou a výkonmi do 10kVA.
Texecom Nové detektory rady Capture
  Detektory Capture splní všetky vaše potreby detekcie pohybu. Bezpečnostný systém je len tak dobrý, aká je jeho schopnosť detekovať. Vaša dobrá povesť, vaše podnikanie, vaša budúcnosť a blahobyt vaších zákazníkov - to všetko závisí na správnej volbe detekcie pohybu. Nová rada detektorov pohybu od spoločnosti Texecom, Capture, je náš najvýkonnejší, najspoľahlivejší a najjednoduchší inštalovateľný rozsah detektorov vôbec.
Pulsar AWZG2 nové zdroje do stupňa zabezpečenia 2
  Priebežne dochádza k produktovej obmene sortimentov napájacích zdrojov tohoto výrobcu, a preto zaraďujeme do ponuky zdroje z rady AWZG2
ADI Univerzálne zobrazovacie tablo
  Jedná sa o rovnaké prevedenie indikačného tabla GVM16PLED ako od systémov Galaxy, len s tým rozdielom, že nie je vybavený kompatibilnou elektronikou systému Galaxy. Univerzálne tablo sa skládá z dvoch částí - mechanické GVM16PLED-BOX a elektronické s LED diódami GVM16PLED-LED
Kamerové systémy
Axis Nová IP bullet kamera AXIS P1455-LE
  Koncom roku 2020 pribudla do portfólia kamera AXIS P1455-LE, ktorá nahradila populárny model AXIS P1435-LE. Táto kamera je vybavená najnovším chipom Artpec-7 a všetkými funkciami ako WDR - Forensic Capture, Lightfinder 2.0, OptimizedIR a v neposlednej rade novou objektovou videoanalýzou Axis Object Analytics zameranú na detekciu a klasifikáciu osôb a vozidiel.
Axis Nová multisenzor kamera AXIS P3715-PLVE
  Nová multisenzorová IP dome kamera s 2 kamerovými modulmi (senzormi). Každý má rozlíšenie 2MP a je vybavený VF objektívom 3-6mm so záberom 95° až 48°. Kamerové moduly sú flexibilne polohovateľné čo umožňuje veľmi komplexné pokrytie zložitejších scén ako napr. kríženie chodieb a pod.
Axis Nová AXIS V5925 PTZ - kamera pre Live prenosy
  Špeciálna kamera určená predovšetkým pre Live streaming, teda živé prenosy typické z konferencií, zasadania zastupiteľstva, športových a kultúrnych akcií, bohoslužieb a pod. Kamera ponúka rozlíšenie 2MP, snímkovanie až 60fps, XLSR vstup pre audio, 3G-SDI a HDMI výstup a iné. Kamera je dodávaná s 3 mesačnou trial licenciou aplikácie Camstreamer.
Dahua Nová generácia DVR rady WizSense
  DVR tejto rady ponúka videoanalýzu, o ktorú sa stará samostatný AI chip. K dispozícii je rozpoznanie tváre vrátane definície atribútov ako pohlavie, vek, okuliare, fúzy a pod. Druhou možnosťou je využitie DVR pre perimeter kde je k dispozícii až 10 typov videoanalýz.
Hikvision Nová generácia NVR rady AcuSense
  Hikvision predstavil koncom roku 2020 inovovanú radu NVR AcuSense. Tieto NVR sú vybavené video analytickými funkciami na báze Deep Learning a ponúkajú dve oblasti: rozpoznánie tváre a perimeter. Videoanalýza môže bežať nad obrazom zo štandardných kamier, alebo z kamier s vlastnou videoanalýzou napr, s funkciou Face Capture.
Honeywell Nová projektová rada IP kamier 60 Series
  Honeywell pokračuje v obnove Video portfólia, ktoré je teraz rozšírené o novú radu IP kamier s označením 60 Series. Jedná sa o projektovo zameranú radu, ktorá ponúka modely s rozlíšením 5MP (2MP pro PTZ) a to výhradne s motor zoom VF objektívmi. Kamery tejto rady ponúkajú mimo štandardnej funkcie ako WDR 120dB, citlivosť 0.04 lx, tiež základnú sadu video analytických funkcií. Veľký dôraz je kladený tiež na kybernetickú bezpečnosť.
Honeywell Nové NVR rady 30 Series
  Honeywell doplnil novú strednú radu IP kamier s označením 30 Series tiež o NVR, ktoré sú zatiaľ k dispozícii pre 8 alebo 16 IP kamier. V kombinácii s IP kamerami Honeywell rady 30/60 Series je zabezpečené šifrovaním medzi kamerou a NVR a tiež medzi NVR a vzdialeným klientom vrátane mobilných app. Zároveň je možné využiť Smartcodec pre zníženie dátového toku a potrebné záznamové kapacity
Vosker Nová kategória mobilných bezdrôtových kamier VOSKER
  V ponuke sú k dispozícii dva modely kamier, V100 a V200 doplnené o bohaté príslušenstvo. Společnou charakteristikou týchto kamier je, že pre prenos obrazu využívajú len mobilnú sieť 4G/LTE. Model V200 je naviac vybavený batériou a solárnym panelom, môže teda fungovať aj bez extérneho napájania. Najbežnejším využitím týchto kamier sú mobilné objekty alebo miesta, kde nie je k dispozícii Wi-Fi a/alebo napájanie a nie je teda možné využiť bežný video systém. Typické oblasti sú: stavebníctvo, poľnohospodárstvo, chatárčenie, camping, jachting a mnoho ďaľších ako napr. monitorovanie čierných skládok a pod.
W Box Technologies Nový multifunkčný tester IP a analógových kamier
  Integrovaný tester analógových a IP kamier. Podpora IP kamier s podporou ONVIF (H.264, H.265) a analógových kamier (CVBS, AHD, TVI, CVI). Ďaľšie možnosti testeru sú PoE test a TDR RJ45 Cable Test. Tester zaisťuje tiež napájanie kamier 12 VDC (1A). Výdrž batérie 6-8 hodín prevádzky.
Wisenet Nová rada IP kamier Wisenet L
  V decembri 2020 uviedol Wisenet na trh novú radu ekonomických IP kamier, ktoré sú k dispozícii s rozlíšením 2MP v prevedení vnútorné a vonkajšie dome a bullet. V ponuke sú modely s pevným aj VF objektívom. Najväčšou zmenou oproti predchádzajúcej rade je, že kamery spĺňajú NDAA podmienky
Wisenet Nová rada IP kamier Wisenet X
  V novembri 2020 uviedol Wisenet na trh novú generáciu IP kamier projektovej rady Wisenet X. Táto nová generácia je vybavená najnovším a veľmi výkonným chipom Wisenet 7. Ponúka rozlíšenie 6MP a 4K, extrem WDR, stabilizácia obrazu so zabudovaným gyro senzorom, výbornou citlivosťou, sadu video a audio analytických funkcií a iné.
Wisenet Nová rada IP kamier Wisenet X / PTZ Plus
  Koncom roka sme do sortimentu zaradili novú radu otočných PTZ kamier z rady Wisenet X. K dispozícii sú modely s rozlíšením 2MP, 6MP a 4K so zoomom 30x až 40x. Kamery sú vybavené IR prísvitom do až 200m, stieračom, funkciou sledovania osôb a vozidiel na báze AI a iné.
Wisenet Nová rada NVR Wisenet WAVE
  Žhavou novinkou z konca roka 2020 je rada NVR s názvom Wisenet WAVE. Podobnosť názvu so známým VMS nie je náhodná, pretože sa vlastne jedná o rovnaký sw, ktorý je dodávaný spolu s hw. K dispozícii sú NVR s 8 a 16 PoE/PoE+ vstupy s rôznými kapacitami HDD, ktoré je možné podľa potreby navyšovať. NVR majú predinštalované 4, 8 alebo 16 kamerové licencie. Podľa potreby je možné tieto licencie ďalej rozširovať.
Siete/ LAN
Trendnet Nová rada Web Smart Gigabit PoE switchov pre kamerové systémy
  Tieto switche sú navrhnuté špeciálne pre použitie v IP kamerových systémoch. Medzi špeciálne funkcie patrí: zobrazenie dostupného PoE budgetu, ping na každý port s možnosťou ich vypnúť/zapnúť, kalendár pre PoE porty, priama komunikácia s kamerami cez ONVIF, použitie PoE+ až na 200m (zníženie rýchlosti na 10Mbit) a iné. V ponuke sú modely s 8 a 16 Poe/PoE+ porty.
EKV
2N Nové prístupové modely 2N Access Unit 2.0
  Ešte širšie možnosti realizácie prístupových systémov s modulmi od 2N. Či už chcete pre prístup používať len karty samotné, karty v kombinácii s PINmi zadávanými na dotykovej klávesnici alebo prístup zaistiť pohodlnou identifikáciou mobilným telefónom, modulmi 2N Access Unit vo verzii 2.0 pre vás budú skvelým prostriedkom, ako toho dosiahnuť. Pre samotné prístupové systémy aj pre vstavanie do intercomových panelov 2N Verso.
DOM. TELEFÓNY / ZÁMKY
FERMAX 2drôtový systém domových interkomov DUOX PLUS
  Profilovaná rada 2drôtových domových audio aj video interkomov od španielského výrobcu FERMAX dostala novú PLUS verziu. Ešte dlhšiu kabeláž, ešte viac telefónov aj videotelefónov na 1 napájací zdroj a hromada ďaľších vylepšených vlastností. A so skvelými designovými telefónmi, v handsfree aj sluchátkovej verzii.
EPS
Pulsar Nové napájacie zdroje s informačným LCD displejom
  Firma Pulsar v minulom roku spravila generačnú obmenu svojích napájacích zdrojov pre systémy EPS a pôvodné zdroje rady EN54 nahradila novou radou EN54C. Táto rada teraz zahŕňa aj nové zdroje vybavené informačným LCD displejom a možnosťou diaľkového monitoringu pomocou dátového komunikačného rozhrania.
FFE Zmena v sortimente lineárných hlásičov Fireray
  Z dôvodu ukončenia výroby hlásičov Fireray 50R a Fireray 100R sú tieto typy dostupné už len v omedzenom množstve a po ich dopredaní sa s týmito dlhodobo veľmi úspešnými výrobkami rozlúčime. Ich nástupcom je pre dosahy do 50 m hlásič Fireray One (obj. kód 6010-100), pre dosahy do 120 m potom tento hlásič v spojení s odraznou sadou 1010-000. Táto sada nahradzuje aj obdobnú sadu FIRERAY5000 100m kit, jej výroba bola rovnako ukončená.
Apollo Nové zápustné opticko-dymové detektory
  Firma Apollo zaradila do svojho bohatého sortimentu prvkov pre systémy EPS aj 2 nové typy hlásičov pre zápustnú montáž. Tieto typy sú určené všade tam, kde by z estetických alebo bezpečnostných dôvodov nebolo použitie klasických bodových hlásičov možné. Tieto nové hlásiče patria do novej perspektívnej rady Soteria, sú však kompatibilné so všetkými systémami podporujúcimi protokol Apollo XP95.

 

ZMENY V SORTIMENTE  
Poplachové systémy
Ultratech Výrazné zníženie cien priemerne o 8% a predĺženie záruky !
  So začiatkom roka znižujeme ceny akumulátorov rady Ultratech napr. UT1270 (12V/7Ah) o 13%. Plošné priemerné zlacnenie celej rady je 8%. Naviac predlžujeme aj dĺžku záruky zo súčasných 12 na 24 mesiacov !
Viac výrobcov Zníženie predajných cien napr. Yuasa, Xtralis, Newell v rozsahu od 2 do 7%
Viac výrobcov Zvýšenie predajných cien napr. Honeywell, Elmdene, Alarmtech, Power Sonic, Takex v rozsahu od 1 do 10%
Viac výrobcov Cenové zmeny produktov napr. Novar, GJD, Visonic, Texecom, CQR
Kamerové systémy
Viac výrobcov Zníženie predajných cien Axis, Milestone a Wisenet o cca 2.5%
Viac výrobcov Zníženie predajných cien AG Neovo a Mobotix o cca 4.5%
Viac výrobcov Zníženie predajných cien väčšiny HDD WD a Seagate
Viac výrobcov Cenové zmeny niektorých produktov Hikvision, Honeywell, Raytec, Videotec, W Box Technologies
Siete/ LAN
Viac výrobcov Cenové zmeny niektorých produktov Trendnet a Veracity
Prevodníky
HW group Zníženie cien teplotných čidiel až o 72%
  Výrobca HW group veľmi výrazne znížil ceny svojích bežných teplotných čidiel v prevedení IP67, a to až o 72%. Čidlo s plochým káblom (ideálny napr. pre sledovanie teplôt v chladiacich zariadeniach) zlacnené o 62%. Diaľkové sledovanie teplôt je tak pre vás výrazne dostupnejšie.
EPS
Viac výrobcov Úpravy cien reflektujúcich na nové cenníky výrobkov a situáciu v oblasti medzinárodnej prepravy.
ADI Global Distribution
ADI je obchodnou značkou Honeywell, s.r.o. - Security Products o.z.